Metoda TMA w Scania Parts Logistics

Scania Parts Logistics koncentruje się nie tylko na jakości swoich produktów i usług, ale także na rozwoju swoich pracowników. Szeroki zakres szkoleń został wprawdzie zaoferowany menedżerom, ale w tych wszystkich działaniach brakowało jedności. Później firma poznała Metodę TMA za pośrednictwem Acerta Consult.

Współpraca z Metodą TMA za pośrednictwem Acerta Consult

“Metoda TMA przemawia do nas, ponieważ łączy w sobie motywacje, talenty i kompetencje pracowników. Stanowi wspólny wątek pomiędzy wszystkimi naszymi narzędziami HR. Pierwsza (testowa) grupa doświadczonych menedżerów wypełniła Ocenę Talentów. Wyniki zostały omówione i służyły jako pomoc w dalszym szkoleniu.

W tym samym czasie zaczęliśmy tworzyć profil kompetencji dla menedżerów. Po procesie współtworzenia, w którym uczestniczyła również grupa testowa, otrzymaliśmy profil składający się z ośmiu kompetencji, z których każda ma pięć wskaźników behawioralnych.

W międzyczasie wielu menedżerów również dokonało Oceny Talentów.

Ocena ta jest pomocna także w coachingu indywidualnym. A jeśli mamy wątpliwości podczas procesu rekrutacji, używamy TMA do ułatwienia nam podjęcia decyzji “- wyjaśnia kierownik.

Kompetencje TMA

Scania Parts Logistics jest zmotywowana do podjęcia dalszych kroków przy użyciu metody TMA. Firma chce wdrożyć profile kompetencji w całej organizacji, zaczynając od stanowisk kierowniczych.

Z biegiem czasu Scania jest również zainteresowana wykorzystaniem profili kompetencyjnych jako punkt wyjścia do wywiadów i planów rozwoju kariery i oceny. Podsumowując: “Metoda TMA Acerta Consult to według nas doskonały model, ponieważ łączy on w sobie wszystkie motywacje, talenty i kompetencje naszych pracowników, pozwala nam wykorzystać ich mocne strony, dzięki temu mamy pewność co do przyszłości ogólnie.”

O firmie Scania

Scania jest jednym z największych na świecie producentów ciężarówek, autobusów i silników przemysłowych i spedycyjnych.

Źródło: Acerta

Zostań partnerem TMA

Współpracuj z TMA, wybierając odpowiednie partnerstwo:

Konsultanci

Jako Konsultant
prowadzisz swoich klientów przez wyzwanie, jakim jest wdrożenie najlepszych instrumentów zarządzania talentami i kariery.

Organizacje

Jako Organizacja wdrażasz najskuteczniejsze instrumenty TMA: Zarządzanie Talentami, Model Talentów, Kompetencje, Zatrudnianie i Oceny Rozwoju w swoim HR.

Trenerzy

Jako Niezależny Trener (kariery) robisz różnicę, korzystając z narzędzi kariery i rozwoju TMA, prowadząc swoich kandydatów w pozytywny sposób.

Więcej o metodzie TMA

Error