TMA dla holenderskiej marynarki wojennej

Czy jako pracownik cywilny potrzebujesz wglądu w swoje perspektywy w marynarce? Co chciałbyś robić i co możesz zrobić? Umów się na rozmowę kwalifikacyjną! Jednym z narzędzi zwykle wykorzystywanych w tym procesie jest Talent Motivation Assessment (TMA), który może ukazać Ci Twoje motywacje, to, czym się kierujesz, by osiągnąć sukces. Wielu pracowników brało udział w Ocenie TMA- TMA Talent Assessment.

“TMA ma także wielką wartość dla marynarki wojennej”

Czy jako pracownik cywilny potrzebujesz wglądu w swoje perspektywy w marynarce? Co chciałbyś robić i co możesz zrobić? Umów się na rozmowę kwalifikacyjną! Jednym z narzędzi zwykle wykorzystywanych w tym procesie jest Talent Motivation Assessment (TMA), który może ukazać Ci Twoje motywacje, to, czym się kierujesz, by osiągnąć sukces. Wielu pracowników brało udział w Ocenie TMA.

“TMA to narzędzie, które pomaga podejmować rozsądne i przemyślane wybory dotyczące przyszłości w pracy” – mówią menadżerowie kariery. Na przykład uważasz, że jesteś stworzony do kierownictwa, ale nie jesteś pewien, czy potrafiłbyś odpowiednio zarządzać personelem. “TMA może Ci pomóc”.

W opinii doradcy zawodowego Annick Williams-Hachim, TMA ma również wielką wartość dla marynarki wojennej.

Wewnętrzna eksploracja

Według Williams, TMA możesz postrzegać jako szansę do lepszego poznania samego siebie , ponieważ to narzędzie daje ci szansę na poznanie Twoich motywacji i talentów. W sumie Ocena TMA obejmuje 22 motywacje i 44 talenty. W ten sposób TMA wyjaśnia, co Cię napędza do działania i motywuje do tego, byś mógł znaleźć lepszą ścieżkę kariery. Przykładami motywacji byłyby pytania odnośnie tego, jak radzisz sobie ze stresem i presją, jak wysoka jest twoja samoocena, czym jest dla ciebie ambicja. Co więcej, ocena pokazuje także, jak radzisz sobie z wyzwaniami, czy masz w sobie empatię społeczną i czy cechuje Cię wytrwałość. Albo jaki jest twój poziom odpowiedzialności, czy lubisz ład i porządek. Wyniki wskazują, co jest potrzebne, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty na swojej obecnej pozycji. “Zawsze znajdzie się praca, która nie ma bezpośredniego związku z Twoimi talentami. Zawsze można też podjąć pewne zmiany, na przykład rozwiązaniem byłby kurs lub studia.”

TMA jest narzędziem wykorzystywanym przez różne organizacje, takie jak policja lub poczta. Doradca zawodowy może poprosić o TMA dla Ciebie. Ocena składa się z 312 stwierdzeń. Za każdym razem powinieneś wybrać zdanie, które najbardziej ci odpowiada. Po wypełnieniu kwestionariusza otrzymasz osobisty raport. Ten raport mówi o Twojej osobowości. Motywacje i talenty są czynnikami, które zachęcają Cię do demonstrowania pewnych zachowań lub chronią przed zachowaniem w określony sposób. “Jeśli praca jest ściśle związana z Twoimi zdolnościami, może ona być bardzo motywująca i inspirująca.”

“Jeśli praca jest ściśle związana z Twoimi zdolnościami, może ona być naprawdę motywująca i inspirująca.”

See what your clients say about us

Uzyskanie wglądu

Po zakończeniu oceny TMA zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną przez doradcę zawodowego, a podczas rozmowy wyniki oceny zostaną wyjaśnione. “TMA jest narzędziem do zdobywania wglądu, a nie do osądzania kandydata” – kontynuuje Williams. Ocena jest przeznaczona głównie dla samego pracownika. “Zalecamy jednak, aby zawsze omawiać wyniki oceny TMA ze swoim kierownikiem.” Raport TMA nie zostanie załączony do Twoich akt personalnych.

Motywacja

Williams twierdzi, że TMA Talent Assessment ma również wielką wartość dla marynarki wojennej, na przykład w zwiększaniu mobilności w pracy. Ocena sama w sobie jest bardzo odkrywcza, stwarza miejsce dla nowych przemyśleń i pomysłów. To na pracownikach spoczywa decyzja, jak przekształcić je w konkretne plany działania. To kandydat powinien zrobić krok w kierunku zman. “Istnieje wiele możliwości, aby to zrobić, na przykład różne staże lub szkolenia.”

Williams nie ukrywa, że czasami potrzeba dużo odwagi, aby zmienić pracę lub choćby dział. Zwłaszcza, gdy od lat zajmujesz tę samą pozycję i przyzwyczaiłeś się do rutyny. “Naprawdę, musisz być otwarty na zmianę pracy. Ludzie muszą umieć ryzykować. ”

Wyniki oceny wskazują, co jest potrzebne, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty na swojej obecnej pozycji.

Zostań partnerem TMA

Współpracuj z TMA, wybierając odpowiednie partnerstwo:

Konsultanci

Jako Konsultant
prowadzisz swoich klientów przez wyzwanie, jakim jest wdrożenie najlepszych instrumentów zarządzania talentami i kariery.

Organizacje

Jako Organizacja wdrażasz najskuteczniejsze instrumenty TMA: Zarządzanie Talentami, Model Talentów, Kompetencje, Zatrudnianie i Oceny Rozwoju w swoim HR.

Trenerzy

Jako Niezależny Trener (kariery) robisz różnicę, korzystając z narzędzi kariery i rozwoju TMA, prowadząc swoich kandydatów w pozytywny sposób.

Więcej o metodzie TMA

Error